ПИСЬМЕННИК З МУЖНІМ І ЧУТЛИВИМ СЕРЦЕМ...

2021-06-09

10 червня виповнюється 70 років від дня народження ВАСИЛЯ МИКОЛАЙОВИЧА ШКЛЯРА (1951), українського письменника, журналіста, політичного діяча, лауреата Народної премії ім. Т. Шевченка, уродженця с. Ганжалівка Лисянського району.

ВАСИЛЬ ШКЛЯР — один із найвідоміших, читаних і «містичних» сучасних письменників, «батько українського бестселера». Закінчив філологічні факультети Київського й Єреванського університетів. З 1988 до 1998 р. займався політичною журналістикою, бував у «гарячих точках». Цей досвід (зокрема, подробиці операції з врятування сім’ї генерала Дудаєва після його загибелі) потім відтворено їм в романі «Елементал».
Через випадок на риболовлі потрапив до реанімації, а після «повернення з того світу» за місяць написав свій найвідоміший роман «Ключ». За нього ВАСИЛЬ ШКЛЯР здобув кілька літературних премій (Гран-прі конкурсу гостросюжетного роману «Золотий бабай», премії столичних журналів «Сучасність» та «Олігарх», премію міжнародного конвенту фантастів «Спіраль століть» та ін.). Із них його найулюбленіша – «автор, чиїх книжок найбільше викрали з магазинів». Очолив видавництво «Дніпро», в межах якого здійснює видання своїх переводів-адаптацій зарубіжної та вітчизняної класики («Декамерон» Бокаччо, «Тарас Бульба» М. Гоголя, «Повія» П. Мирного) — у скороченому вигляді й сучасною мовою, без архаїзмів, діалектизмів і т. ін.
Роботи ШКЛЯРА перекладено англійською, болгарською, вірменською, шведською, словацькою, російською мовами тощо.
Завітайте до БІБЛІОТЕКИ-ФІЛІЇ №1
для знайомства з творчістю
ВАСИЛЯ ШКЛЯРА!
Кiлькiсть переглядiв: 8

Коментарi