Ознайомлення з новою освітньою програмою ...

2020-02-05

/Files/images/IMG_20200130_112425.jpgВ БІБЛІОТЕЦІ – ФІЛІЇ №1 продовжуємо навчати наших читачів 50+ комп’ютерної грамотності. Нова група знайомиться з новою освітньою програмою на онлайн-платформі https://osvita.diia.gov.ua/ (Дія. ЦИФРОВА ОСВІТА).

/Files/images/IMG_20200130_113216.jpg

Як зробити своє життя комфортнішим за допомогою телефона та комп’ютера? Відповідь проста — навчитися цифрової грамотності! Як? Разом із нами!

НАВЧАЙМОСЯ РАЗОМ,

щоб забезпечити високу якість результатів!

P.S. 21 січня 2020 року запрацювала в тестовому режимі Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua/.

Кожен українець відтепер має безкоштовний доступ до цифрової освіти. Для навчання цифровій грамотності обраний інноваційний формат — освітні серіали. На онлайн-платформі доступні три освітні серіали: базовий серіал із цифрової грамотності, серіал із цифрової грамотності для вчителів і серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей».

Запрошеними гостями освітніх серіалів із цифрової грамотності стали українські зірки: акторка, телеведуча, народна артистка України Ольга Сумська; телеведуча, громадська діячка, перший в Україні Почесний Посол Фонду ООН у галузі народонаселення Марія Єфросініна; українська телеведуча Надія Матвєєва; український режисер Руслан Ханумак.

При розробці освітніх серіалів спирались на загальноєвропейські стандарти викладання та оцінки цифрової компетентності.

В планах уряду — за три роки навчити 6 мільйонів українців цифровій грамотності, з яких 70% — люди старшого віку, що проживають в регіонах і через ті чи інші причини мають більш низький рівень цифрових навичок.

Було проведено велике всеукраїнське дослідження з цифрової грамотності, для того щоби зрозуміти, чи потрібно взагалі цьому вчити людей. Згідно з ним, 53% українців мають рівень цифрових навичок нижче базового, а 15% взагалі не володіють ними.

З чого складається цифрова грамотність? Існує європейський фреймворк, який містить відповідних п’ять блоків:

1. Пошук інформації. Вміти шукати інформацію в інтернеті та користуватися браузерами;

2. Комунікація і колаборація. Вміти створити електронну скриньку чи зареєструватися у соцмережах, спілкуватись з рідними та близькими;

3. Створення цифрового контенту: аудіо, відео, фото;

4. Онлайн-безпека. Розуміти, що таке безпечні та небезпечні паролі, як себе уберегти.

5. Вирішення невеликих технічних несправностей.

Кiлькiсть переглядiв: 105

Коментарi